Bir Başarı ÖyküsüToprak o kadar cömert ki, dökülen her damla alın terinin karşılığını verir.

Hakkımızda

1966 yılında Adana’da doğdum. Anamur Akine nüfusuna kayıtlıyım. İlk, orta ve lise öğrenimimi Anamur’da tamamladım. 1988 yılında Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesinden Ziraat Mühendisi olarak mezun oldum. Mesleğimle ilgili olarak Dünya’nın otuza yakın ülkesini gezerek çeşitli incelemelerde bulundum. ADD başta olmak üzere birçok sivil toplum örgütünün üyesiyim ve aktif faaliyet göstermekteyim.

1991 yılında Zirai İlaç-Tohum-Gübre Bayisi olarak kendi işyerimi açtım. Şu anda zirai ilaç bayiliğine ek olarak Mıchelın,Bridgestone,Lassa binek ve kamyonet lastik ana bayiliği, Taral İlaçlama Makineleri Yetkili Satıcısı, Zurich Sigorta Yetkili Acenteliği, Göksu Damlama Sulama Sistemleri Bölge Bayisi , Citroen Araç Satış Tali Bayisi, Citroen Yetkili Servisi ve İspanya Atlantica Agricola Firması Türkiye Distribütörlüğü olmak üzere birçok kolda ticaretle uğraşmaktayım. Bu ticaret kollarında 3 adet aile şirket ortaklığım bulunmakta ve yaklaşık olarak 50 personele istihdam sağlamaktayım. Şirketlerin faaliyet konusu gübre ithalat-ihracatı, İspanya menşe ili Organik gübre distribütörlüğü ve Anamur Toptancı halinde muz paketleme ve sebze-meyve komisyonculuğudur.

Lise, gençlik, üniversite ve ticaret hayatım boyunca birçok Sivil Toplum Örgütünde bulunduğum faaliyetleri aşağıdaki şekilde belirttim.

*2000-2004 yılları arasında Ziraat Mühendisleri Odası Anamur Kurucu İlçe Temsilcisi olarak görev yaptım

*2000-2004 yılları arasında Ziraat Mühendisleri Odası Mersin İl Yöneticisi olarak görev yaptım.

*2001 yılında MUZ-DER Muz Üreticileri Derneği Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldım. Halen aynı görevim devam etmektedir.

*2004-2006 yılları arasında Mersin Üniversitesi Anamur Meslek Yüksekokulu’mda gönüllü olarak üç yıl Öğretim Görevlisi olarak hizmet verdim.

*2006 yılında TEMA Vakfı Anamur Temsilciliği görevine atandım, halen bu görevimi icra etmekteyim.

*ANASİAD Anamur Sanayiciler ve İş Adamları Derneğinin Danışma Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktayım.

*Basım aşamasında olan Çilek Yetiştiriciliği konusunda bir kitap hazırladım.

*Orta derecede İngilizce bilmekteyim. Evli ve iki çocuk babasıyım.

Durmuş Deniz Yönetim Kurulu Başkanı